AdEx Door Systems

TEKNİK BİLGİLER

KEPENK ÖLÇÜSÜ ALMAK 


Uygun ölçme aletini kullanınız. (Şerit metre, lazer metre v.s.)
Seçilen pozisyonda panjurun yerleştirildiğini varsayarak aşağıda anlatılan ve gösterilen şekilde ölçü alınız.

Yükseklik ölçüsü almak için;

 • Şekildeki gibi en az 3 noktadan kutu dahil (sarım dahil) olarak ölçünüz.
 • En kısa ölçüden 2-3 mm düşünüz.
 • Alınan ölçü kutu dahil (sarım dahil)

Genişlik ölçüsü almak için;

 • Şekildeki gibi en az 3 noktadan kutu dahil (sarım dahil) ölçünüz.
 • En kısa ölçüden 2-3 mm düşünüz.
 • Alınan ölçü dikmeli "U" dahil (sarım dahil) ölçüdür.

TÜP MOTORLU SARMAL KEPENK PARÇALARI 


 1. ŞAFT SİSTEMİ: Tüp Motorlu sistemlerde kapı sisteminin genişliğine ve yüksekliğine bağlı olarak kullanılan boru çapları değişmektedir.
 2. DAVLUMBAZ: Uygulama yerinin özelliğine göre farklı modellerde üretilen galvaniz kaplamalar şaft sistemi üzerine yerleştirilerek sistemi dış etkilerden (Yağmur, Kar, Toz, Vb.) korumaktadır.
 3. BAYRAK: Galvaniz çeşlikten retilen bayraklar kapı sisteminin iki yanında bulunan ve şaft sistemini gövdeye bağlayan parçalardır.
 4. PROFİL: Galvaniz çelikten üretilen kapı profilleri kapıya sağlamlık ve dayanıklılık kazandırır. Profillerin üzerine monte edilen plastik tapalar yatay hareketi engeller. Galvaniz Çelik Profiller 0.8 mm,1mm,1,2mm Kalınlıklarında ve 4 tip modelden oluşmaktadır. GK-80 ve GK-110 GK-80MD ve GK-110MD (Mikro delikli modeller)
 5. BAZA: Alüminyum ekstrüzyon yöntemi ile üretilen baza güçlendirilmiş özelliği sayesinde denge sağlar.Tasarımı sayesinde Stopper özelliği gösterip kepengin hızla toplanıp raylardan çıkmasını engellemektedir.
 6. OLUKLAR: Galvaniz çelikten üretilen kenar olukları kapı sistemini kirişe bağlayan ve tüm sistemin ağırlığını çeken parçalardır. Kenar oluklarının üzerine takılan oluk lastiği Hava girişini engellerken oluk lastiği üzerindeki oluk fırçası ise sistemin sessiz çalışmasını sağlar.

KEPENK BAKIMI 


Kepenk Sistemleri özel bir yağlama ve bakım gerektiren ürünler değillerdir. Motor ve Elektronik aksamları haricinde sudan etkilenmezler. Lameller rahatlıkla yıkanabilir yada silinebilir. 
Müşterilerimizin dikkat etmesi gereken en önemli hususlar , Kepenk çalışma alanı içerisinde Kepenk altında veya hareket kanalları içerisinde kepenk hareketine engel olacak malzemeler bulundurmamaktır. Alıcı ve kumanda aksamları için KOPYA KUMANDA kullanımından uzak durunuz. KOPYA KUMANDALAR bir süre sonra Kepenk alıcı frekanslarını karıştırmakta , Kepenk sistemi istemsiz hareket etmekte veya hiç çalışmaz hale gelmektedir. 
©AdEx Door Systems 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım | Zengin