AdEx Door Systems

İris Tanıma Sistemi


İris Tanıma Sistemi 


İris Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

İris tanıma cihazları üzerindeki yüksek çözünürlüklü yapıya sahip sensörler üzerinden gözün iris tabakası (Göz ve İris tabakasıyla ilgili detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz) üzerindeki farklılıkları algılamaya yönelik olarak tarama yapılır ve her insanda farklılık gösteren bu yapıya dayalı olarak tanımlama yapılarak gözün yapısı hafızaya alınır.

Sonraki aşamada kullanıcı gözünü tarattığında daha önceden tanımlanmış cihaz hafızasındaki kayıtlarla eşleştirilir ve tanımlama süreci gerçekleştirilir. Başarı oranı %99 dur.

İris Tanıma Sistemi Genel Özellikleri

Gözün Yapısı

Tıpkı parmak izinde olduğu gibi gözde bulunan iris tabakasıda her insana özgüdür. İrisin bir kopyası kesinlikle başka bir insanda aynı değildir. İris yapısı doğumu takip eden birkaç ay içerisinde gelişimini tamamlar ve ömür boyunca irisin bu yapısında bir değişme olmaz. Bu farklılıklar yüksek çözünürlüklü sensörler sayesinde tespit edilir.

Tanıma Süresi

Göz tanıma sisteminde gözün Biyometrik yapısını tanıma süresi sadece 0.3 saniyedir.

Sistem Dili

Türkçe Dahil 14 Dilde sesli yönlendirme ve uyarı.

Çalışma

Bağımsız ve network üzerinden online olarak çalışabilme.

Local Hafıza

Bağımsız çalıştığında hafızasında 5.025 kullanıcı saklayabilme. Server üzerinde standart olarak 10.025 kullanıcı. Bu kapasite üzeri projelerde yetkili Panasonic satıcınıza başvurunuz.

Yazılım

Paket olarak sunulan yazılım mevcut olan personel yazılımınıza yada giriş çıkış yazılımıza son derece rahatlıkla entegre edilebilir. Bu sayede personel sisteminize veri girişi tanıtmadan gerçekleşmez. İstenildiği taktirde firmaya özel yazılımlar hazırlanır.

Entegrasyon

İris tanıma mevcut sistemize yada yazılımınıza son derece kolay entegre edilebilir.

©AdEx Door Systems 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım | Zengin