AdEx Door Systems

Seksiyonel Garaj Kapısı


Seksiyonel Garaj Kapısı  


Seksiyonel dekoratif garaj kapıları her türlü doğa koşulundan korurken aynı zamanda hırsızlara karşı da güvenliğini sağlar. Seksiyonel garaj kapıları müstakil binalarda olduğu gibi bina ve sitelerin kapalı garajlarında tercih edilen sistemlerin başında gelir.

Seksiyonel dekoratif garaj kapılarının panelleri parmak korumalı gövde yapısına sahip dekoratif göbekli panellerden oluşur ve isteğe göre paneller üzerine tek yada çift cidarlı dekoratif pencere uygulanabilir.

Seksiyonel dekoratif garaj kapılarında pencereler garaja ışık girişini sağlayacağı gibi kapıya şık bir görünüm kazandırır. Seksiyonel dekoratif garaj kapıları tavan yüksekliği ile kapı geçiş yüksekliği arasındaki mesafe en uygun şekilde kullanılarak panellere bağlanan makaraların ray içinde kayarak hareketi sağlanır.

Seksiyonel dekoratif garaj kapı bu yükseklik ölçü detayına göre 7 cm, 18 cm veya 36 cm’lik dönüş mesafeleri ile yataklanır.

Seksiyonel dekoratif garaj kapıları Avrupa’dan ithal edilen, Avrupa kalite belgelerine sahip panel ve aksesuarlarıyla Türkiye’de firmamız tarafından ölçülere uygun olarak imal edilmektedir.

Seksiyonel dekoratif garaj kapısı çelik sandviç panellerden oluşur. Sandviç paneller, galvanize çelik sac levhalar arasına yüksek basınçlı poliüretan enjekte edilerek elde edilir. Yüksek basınçlı poliüretan sayesinde mükemmel ses ve ısı izolasyonu sağlanır. Panellerin rüzgar dayanımı 88 kg/m2’dir

Seksiyonel dekoratif garaj kapı panellerinin ön ve arka yüzeylerindeki levhalar birbirinden bağımsızdır bu sayede iç ve dış yüzey arasındaki iletkenlik engellenmiş olur.Dekoratif göbekli paneller özel parmak koruma sistemine sahiptir, bu özellik herhangi bir şekilde parmakların paneller arasına sıkışmasını önler.

Seksiyonel dekoratif garaj kapısı geçiş yüksekliği ile tavan yüksekliği arasındaki mesafeye yataklanır. Yataklama, kapının açılması esnasında, tavana paralel çekilmesi sırasında dönüş için kullanılan çeyrek dairedir.)

Seksiyonel dekoratif garaj kapıları 230 V-AC/50 Hz elektrik motoru ve kapı ağırlığını dengeleyen torsiyon yay (kurmalı) sistemi sayesinde manuel olarak kolaylıkla açılabilir. Kapı ağırlığı yaylar sayesinde kullanıcıyı zorlamaz.

Seksiyonel dekoratif garaj kapısı panelleri arasında, kapı üstünde, yanlarda ve alt sırada bulunan thermoplastik contalar sayesinde içeriye toz, hava, yağmur suyu geçişi engellenir. Seksiyonel dekoratif garaj kapısı altında bulunan içi boş thermoplastik conta, kapının yere yumuşak oturmasını sağlarken istenirse bu contaya pnömatik güvenlik sensörü de bağlanabilir.

Seksiyonel dekoratif garaj kapısının rüzgara karşı mukavemetini arttırmak için paneller içeriden çelik levhalarla güçlendirilmiştir.Ayrıca menteşelerin ve kapı kolunun bulunduğu yerlerde deformasyonu engellemek için takviye saclar mevcuttur.Kapının raylardaki hareketini sağlayan rulmanlar sessiz çalışması için plastikle kaplanmıştır.

Seksiyonel dekoratif garaj kapılarında Alman teknolojisi ürünü VDE, CE, TÜV Reinland, VDE-EMV standartlarına sahip çekme motor sistemler kullanılır. Çok sessiz çalışır. İstenilen sayıda uzaktan kumanda kodlanabilir.ilave buton bağlanabilir.aydınlatma için motor üzerindeki çıkışa 40 W ampul bağlanabilir. Motor limit ayarları mekanik switchler sayesinde kolaylıkla yapılır.

Elektrik kesintilerinde motor manuele alınarak kapı rahatlıkla açılabilir. Eğer garajın başka girişi yoksa, manuele alma kolu anahtarlı olarak dışarıda tutulmalıdır.

Opsiyonel olarak otomatik kapanma sağlanabilir emniyet fotoseli bağlanabilir.Uzun ömürlü çekme motorlar ömür boyu yağlama gerektirmez.

Seksiyonel dekoratif garaj kapısı panellerine aydınlatma amacıyla yarım daire ve dikdörtgen bölmeli, tek veya çift cidarlı dekoratif pencere takılabilir.

©AdEx Door Systems 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım | Zengin